fbpx

Eva – kovotoja ne tik aikštėje, bet ir už aikštės ribų. Mergina dirba Lietuvos kariuomenėje, yra Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas” kunigaikščio Vaidoto mechanizuotosios pėstininkų bataliono 2 kuopos 2 burio 3 skyriaus vyr. šaulys.

Eva Šelepen

Ji teigia, kad Kariuomenė ir futbolas turi panašumų – tai yra komandinis darbas, ir pasiekti rezultato galima tik veikiant kartu. Futbolo aikštėje vienas nieko nepasieksi, taip pat kaip ir kariuomenėje, mūšio lauke. Futbole klaida gali nulemti pralaimėjimą, o mūšio lauke tai gali kainuoti kažkam gyvybę, tad klaidos kaina – milžiniška. 

Eva Šelepen

Tavo profesija labai įdomi. Kodėl būtent kariuomenė?

Iš tikrųjų net nežinau.. Ieškojau savęs tarp daug sričių, kur galiu save realizuoti, kokias studijas pasirinkti. Vieną dieną pasidomėjau apie mokslą Karo Akademijoje. Kadangi anksčiau lankiau Šaulių sąjungą, kuri įskiepijo meilę karybai, tai mokslas karo akademijoje man atrodė labai geras pasirinkimas. Deja įstoti nepavyko dėl anglų kalbos egzamino rezultatų, tad nieko nelaukus užsirašiau savanoriškai atlikti karo tarnybą. Per tuos 9 mėnesius supratau, kad noriu ir toliau likti šioje srityje. Gavus pasiūlymą likti kariuomenėje iš karto labai apsidžiaugiau, bei likau toliau tarnauti tevynės labui. Dabar neįsivaizduoju savęs kažkur kitur. Atlikti tarnybą kariuomenėje man asmeniškai didžiulė garbė. Manau, tai yra labai atsakingas darbas ir be galo didžiuojuosi tuo, kad turiu galimybę nešioti karinę uniformą su Lietuvos vėliava.

Kaip prasidėjo draugystė tarp tavęs ir futbolo? 

Viskas prasidėjo, kai mokykloje kūno kultūros mokytoja pasiūlė žaisti futbolą. Nuo to laiko labai pamėgau šią sporto šaką. Atstovavau mokyklą, ir vienose rungtynėse mane pastebėjo tuo metu MFK Žalgirio komandos treneris bei pasiūlė prisijungti prie jų.

 Jeigu reikėtų prisiminti pirmąją treniruotę.. Kas labiausiai įsiminė?

(Juokiasi). Iš pradžių buvo labai nedrąsu, nes dauguma panelių buvo vyresnes už mane ir žaidė futbola žymiai geriau negu aš, bet tai nesutrukdė su laiku įsilieti į komandos gretas.

 Esi aukšta, stipri.. Kodėl ne krepšinis ar kita sporto šaka?

Nors ir esu sau labai kritiška, man sunku išsakyti savo stiprias savybes, vet futbolas mane sužavėjo pirmiau negu kitos sporto šakos, tad net negalėčiau įsivaizduoti, jog galėčiau rimtai užsiimti kažkokia kita sporto šakos veikla. Likau ištikima futbolui.

 

Kokie prisiminimai apie pirmąjį trenerį?

Mano pirmasis treneris – Justas Klevinskas. Esu jam labai dėkinga, kad mane pastebėjo ir pasiūlė prisijungti prie jo komandos. 

 

Kaip klostėsi tavo futbolininkės kelias, kokiuose klubuose/komandose teko žaisti iki šiol?

Mano pirmoji komanda – MFK Žalgiris, joje žaidžiau apie 6-7 metus, tuomet prisijungiau prie FM Vilnius komandoje, o dabar atstovauju ir ginu FK Vilniaus spalvas.

 FK Vilnius jaunas klubas, dar tik kuriantis savo istoriją. Kodėl būtent FK Vilnius, o ne kitos sostinės merginų futbolą vystančios komandos?

Iš tikrųjų man buvo labai netikėta, kai Kotryna Kulbytė, mūsų komandos trenerė, pasiūlė man prisijungti prie FK Vilniaus komandos. Apie metus laiko neatstovavau jokios komandos, nedalyvavau oficialiose čempionatuose, ar rungtynėse, bet buvau labai pasiilgus futbolo, tad labai apsidžiaugiau sulaukus šio pasiūlymo. Labai vertinu tai, kad galiu būti jaunos, besikuriancios komandos dalimi ir tikrai manau, kad su laiku ši komanda pasieks futbole didelių pasiekimų.

 Komanda gana jauna – reikės daugiau kantrybės partneriam aikštelėje?

Iš pradžiu galvojau, kad komandoje visos merginos man bus nepažįstamos, bet atėjus į pirmąją treniruotę pamačiau labai daug matytų bei pažįstamų veidų – buvo merginų iš mano pirmo klubo, iš buvusios FM Vilniaus komandos. Labai apsidžiaugiau. 

Ar rūbinėje senbuvės ir labiau patyrusios žaidėjos padeda įsilieti? 

Tikrai taip, jos turi daugiau patirties, su mielu noru dalinasi patarimais su kitomis, jaunesnėmis žaidėjomis.

 Papasakok kaip sekasi treniruotis tokiu sunkiu laikotarpiu?

Kadangi mūsų valstybėje įvestas karantinas, tad mano darbas reikalauja dirbti pamainomis, ko pasekoje ne visada išeina treniruotis kartu su komanda. Sportuoju savarankiškai, kad neprarasčiau savo fizines formos.

 2020 m. FK Vilnius klubo moterų komanda dalyvavo I -lygos čempionate. Kaip sekėsi? Kokį įspūdį paliko komanda ir visas organizacija?

Manau, kaip neseniai įsikūrusiai komandai, pirmas sezonas buvo labai gera pradžia.

 Koks pirmas įspūdis sudalyvavus pirmose, bendrose treniruotėse?

Įspūdis labai geras, dėka profesionalių trenerių, kurie išmano ir myli savo darbą. Kolektyvas labai draugiškas, merginoms padeda, paaiškina jeigu kažko nesuprantu. Labiausiai patiko komandos atmosfera.

 Kodėl pasirinkai centro gynėjo (saugo, puolėjo ir t.t.) poziciją aikštėje? Kada pradėjai “specializuotis” šioje pozicijoje?

Daug metu “blaškiausi” tarp pozicijų.. Būdama jaunesnė, buvau ir vartininkė, ir puolėja, bet galiausiai įsitvirtinau gynėjos ar atraminio saugo pozicijoje. 

 Ar turi autoritetą į kurį lygiuojiesi žaisdamas šioje pozicijoje?

Jaučiu simpatiją Sergio Ramos ir Marcelo žaidimui.

 Ko labiausiai nemėgsti futbole?

Teisėjų sprendimų, kurie lemia rungtynių baigtį.. Pvz. 11 metrų baudinio neskyrimas ir pan.

 O ką labiausiai mėgsti?

Labiausiai mėgstu, kad tai yra komandinė sporto šaka.

 Ką labiausiai vertini futbole?

Vertinu labiausiai pagarbą ir sąžiningumą tarp komandų. Labai malonu žaisti su komanda, kuri gerbia priešininkes – padarius baudą, ištiesia pagalbos ranką.

 Ką galite pažadėti FK “Vilnius” fanui ir bendruomenei ateinančiame sezone?

Labai sunku kažką žadėti, nes duotas žodis man labai daug reiškia. Manau galiu pažadėti tai, kad pasistengsiu su komanda siekti kiekvienais metais vis geresnių rezultatų.

Eva Šelepen

Eva Šelepen

Gynėja / centro saugė

Vardas Pavardė: Eva Šelepen
Amžius: 22
Gimimo vieta: Vilnius
Išsilavinimas: Vidurinis
Darbo vieta: Lietuvos kariuomenė – Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas” kunigaikščio Vaidoto mechanizuotosios pėstininkų bataliono 2 kuopos 2 burio 3 skyriaus vyr šaulys
Pozicija: Gynėja / centro saugė
Atstovautos komandos: MFK/MFA Žalgiris, FM Vilnius
Atstovautos Lietuvos rinktinės:  U-17, U-19

FUTBOLO MOKYKLA

APIE FK VILNIUS

FUTBOLO MOKYKLĄ

Pakeisk pasaulį

Tapk klubo rėmėju!