Naujienos

Toliau plečiamas jaunimo ugdymo partnerių ratas

By 2019-01-10 vasario 23rd, 2020 No Comments

Vos  tik šių metų pradžioje įsikūręs futbolo klubas „Vilnius“ iškart deklaravo ambicingus tikslus, kurių svarbiausias  – išugdyti aukšto sportinio meistriškumo futbolo žaidėjus. Klubas iškart pasirašė partnerystės sutartį dėl futbolo žaidėjų ugdymo su viena didžiausių šalies futbolo akademijų „Baltijos futbolo akademija“, kurios vadovas Ivan Švabovič užėmė ir klubo sporto direktoriaus pareigas. 

Siekdamas suformuoti dar platesnį jaunimo ugdymo partnerių ratą ir Vilniaus regiono jaunuosius futbolo talentus nukreipti į savo klubo struktūrą (galimybė būti pakviestiems į FK Vilnius futbolo treniruotes), futbolo klubas „Vilnius“ pasirašė dar vieną partnerystės sutartį su Vilniaus priemiesčio Naujosios Vilnios futbolu klubu „Granitas“, kuria remiantis abu klubai bendradarbiaus žaidėjų ugdymo ir kitos futbolo veiklos organizavimo srityse. 

Remiantis tarp VšĮ futbolo klubas „Vilnius“ ir VšĮ futbolo klubas „Granitas“ šiandien pasirašyta sutartimi, klubai bendradarbiaus ugdant profesionalius futbolo žaidėjus, talentingiausius „Granitas“ auklėtinius nuo 14 metų amžiaus nukreipiant į FK „Vilnius“ ir klubo partnerių vykdomas jaunimo ugdymo programas, taip pat keičiantis galimybe naudotis šalių futbolo infrastruktūra. Dar vienas svarbus sutarties aspektas yra tai, jog FK „Granitas“ reprezentacinė komanda, kuri žais šalies čempionato III-ios lygos varžybose tampa dublerine FK „Vilnius“ komanda. 

Sutartį futbolo klubas „Vilnius“ vardu pasirašęs klubo direktorius Stasys Petrauskas neslėpė džiaugsmo, jog klubams pavyko susitarti ir optimistiškai kalbėjo apie naujas galimybes abiems šalims.  

„Ši partnerystė neabejotinai bus labai naudinga abiems šalims. Klubas „Granitas“ ne tik, kad yra savotiškas Naujosios Vilnios gyventojų bendruomenės simbolis, bet ir nuolatinė jaunųjų futbolo talentų kalvė. Pagarbos vertas faktas, jog klubas praktiškai be jokio viešojo sektoriaus palaikymo sugeba užtikrinti aktyvaus laisvalaikio užimtumą daugiau nei pustrečio šimto vaikų, iš kurių nuolat „atranda“ tikrų futbolo „perliukų“. Dabar klubo futbolo talentai turės galimybę savo profesionalaus futbolininko kelią pradėti būtent „Vilnius“ klube ir klubo partnerių BFA jaunimo ugdymo struktūroje, – kalbėjo S. Petrauskas. 

Klubo vadovas taip pat akcentavo, jog jau dabar FK „Vilnius“, kurio planuose yra ir nuosavos futbolo bazės statyba bei futbolo mokyklos plėtra, savo struktūroje, skaičiuojant klubus partnerius, jungia per devynis šimtus vaikų lankančius nuolatinius futbolo užsiėmimus. 

„Mūsų struktūra tampa ne tik didžiausia kiekine prasme, bet ir tampa išskirtinė tuo, jog mes tikrai išsiskirsime savo požiūriu į jaunųjų futbolo žaidėjų ugdymo kokybę. Tiesa, tam darbais pagrįsti dar reikia laiko, bet mes nuo pat įkūrimo negrįžtamai pasukome būtent jaunimo ugdymo keliu, nepaisant to, jog tas kelias yra labai sunkus ir duobėtas. Mūsų planuose – per du metus savo klubo struktūroje kartu su klubais partneriais apjungti per 1500 nuolatinius futbolo užsiėmimus lankančių vaikų, kurie bus suskirstyti į dvi kryptis: masiškumą ir profesionalių žaidėjų ugdymą, – ambicingais planais dalinosi klubo vadovas. 

Futbolo klubas „Granitas“ buvo įkurtas 2002 m. ir savo veiklą iki dabar vykdo Naujosios Vilnios mikrorajone. Klubas savo laiku žaidė ir net prizinę vietą yra užėmęs šalies I-os lygos pirmenybėse. Klube prieš išvykdamas į Mogiliovo (Baltarusija) „Dnepr“ klubą yra žaidęs dabartinis šalies rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas. Šiuo metu futbolo klube „Granitas“ dirba dešimt trenerių, kurie treniruoja per 250 vaikų nuo penkerių iki aštuoniolikos metų amžiaus. 

FK „Granitas“ Prezidentas Jevgenijus Rybakovas taip pat džiaugėsi partneryste su futbolu klubu „Vilnius“. 

„Jau trečią sezoną kaip klubas bendradarbiaujame su FK „Vilnius“ jaunimo ugdymo partneriu BFA, ir per visą šį laikotarpį akademija užsirekomendavo kaip atviras, patikimas, profesionalus partneris. Todėl, nebuvo priežasčių nesutikti bendradarbiauti ir su naujai įkurtu futbolo klubu „Vilnius“,  – apie partnerystės priežastis kalbėjo „Granitas“ vadovas ir išreiškė viltį, jog ši bendradarbiavimo sutartis jo vadovaujamam klubui suteiks dar daugiau galimybių.  

„Dar daugiau galimybių, siekiant kokybiškesnio jaunimo ugdymo. Taip pat galimybės mūsų klubo ugdomiems jauniesiems futbolo talentams savo profesionalo kelią pradėti būtent šiame sostinės klube,“‘ – kalbėjo Naujosios Vilnios klubo atstovas J. Rybakovas ir naujajam partneriui linkėjo nekeisti savo ilgalaikės strategijos. 

„Linkime, kad FK „Vilnius taptų ilgalaikiu projektu ir, kas labai svarbu, klubas nekeistų savo strategijos remtis savais, Vilniaus krašte išugdytais futbolininkais, suteikiant jiems realias galimybes siekti futbolo karjeros aukštumų“. 

Šiame sezone I-os lygos čempionate žaidžianti FK „Vilnius“ komanda savo gretose jau turi du FK „Granitas“ klube ugdytus futbolininkus: Andrių Kondratovičių ir vos šešiolikos metų futbolo talentą Tomašą Gulbickį. Tiesa, pastarasis futbolininkas dėl peties traumos antrajame pagal pajėgumą šalies futbolo divizione debiutuoti dar nespėjo. 

Leave a Reply