fbpx

Jau rugpjūčio 14 dieną FK Vilnius moterų A lygos komanda atnaujins kovas Spark Energy moterų A lyga 2022, kur šiuo metu rikiuojasi trečioje turnyrinės lentelės vietoje. Vilnietės susitiks su Gargždų “Bangos” vienuolike, kurią pirmoje sezono dalyje įveikė identiškais rezultatais tiek išvykoje, tiek namuose – 0:6 ir 6:0.  

Šiemet FK Vilnius moterų komanda gan stipriai pasikeitė ne tik sudėtimi, bet ir pasipildė trenerių kolektyvas.

“Sezoną pradėjome gan sklandžiai. Prie jau esamo trenerių kolektyvo prisijungė Georgas Freidgeimas, kuris užėmė atletinio rengimo trenerio poziciją bei įnešė dar daugiau kokybės pasiruošime, taip pat Lech Pečuro, kuris kartu gilinasi į detales bei yra atsakingas už rungtynių bei varžovų analizę bendradarbiaujant su manimi. Sužaidėme keletą kontrolinių rungtynių, jų ciklą papildėme dalyvaudami LMFA organizuotoje Žiemos taurėje. Vienintelis sunkumas – nukelta Spark Energy moterų A lygos sezono pradžia.” – konstatavo jau trečią sezoną, iš jų antrą A lygoje, pagrindinei moterų komandai vadovaujanti vyr. Trenerė Kotryna Kulbytė.

Klubui pavyko išlaikyti beveik visas praėjusį sezoną Futbolo klubas Vilnius marškinėlius vilkėjusias merginas. “Gaila, jog dėl darbo kariuomenėje šį sezoną komandai negalės padėti Gabrielė Ragauskaitė, sudėtingai sekasi derinti tarnavimą kariuomenėje su rungtynių grafiku ir Evai Šelepen, trūks Loretos Rogačiovos, kuri išvyko žaisti į Lenkiją. Prie komandos prisijungė Lietuvos moterų nacionalinės rinktinės kandidatė Dovilė Dockaitė, Ukrainos moterų nacionalinės rinktinės kandidatė Khrystyna Perevyzniak bei dvi jaunos bei perspektyvios žaidėjos, Ugnė Kvartūnaitė ir Kamilė Medvedeva, kurios pagal bendradarbiavimo sutartį su Utenos Utenis klubu, šiemet patirtį kaups atstovaudamos Futbolo klubą Vilnius.” – džiaugėsi trenerė. 

Pirma sezono dalis

Pirmą ratą moterų A lygos komanda startavo gan sėkmingai. Dvi rezultatyvios pergalės prieš lygos senbuves, vienerios lygiosios bei du pralaimėjimai, iš kurių vienas, paskutinę rungtynių minutę. Moterų žaidimas nuteikė pozityviai, nors taisytinų vietų yra, bet buvo galima pastebėti žaidėjų pasitikėjimą savimi, tobulėjimą. Daugeliui jų tai jau antrasis sezonas A lygoje.

Sėkmingas buvo ir jaunų žaidėjų integravimas į pagrindinę komandą. Džiugu, kad kai kurios FK Vilnius merginų akademijos merginos ne tik puikiai įsiliejo, bet palaipsniui ir užėmė ir svarbią rolę pagrindinėje sudėtyje. “Tai tik rodo, kad dirbame teisinga kryptimi, ir kiek daug potencialo turi jaunosios žaidėjos.” – teigia klubo Techninis direktorius Markas Razmaratas.

“Klubo B komanda dalyvauja ir LMFA I lygoje, kurią mes viduje vadiname “tobulėjimo lygą” – joje stengiamės suteikti, kuo daugiau žaidybinio laiko U17 žaidėjoms ar žaidėjoms, kurios gauna mažiau žaidybinio laiko pagrindinėje komandoje, su tikslu augti bei tobulėti, ruoštis prisijungti prie pagrindinės komandos, kaupti patirtį. Šioje lygoje orientuojamės į procesą, ne į rezultato siekimą.” – dėstė Techninis direktorius

“Kaip ir tikėtasi šiemet čempionatas yra išties konkurencingas, komandos nemenkai pasikeitusios, o rezultatai nenuspėjami, kaip tą padaryti būdavo galima anksčiau. Visa tai rodo sustiprėjusį čempionatą, kokybine bei požiūrio prasme paaugusius klubus. Nepaisant futbolo ekspertų ir žinovų nuomonių beprasidedant čempionatui, pirmąjį čempionato ratą žaidėme pasitikėdamos savimi ir pasiekėme nemažai asmeninių ir komandinių pergalių. Esame antros pagal įmuštų įvarčių skaičių, taip pat įmuštų bei praleistų įvarčių santykis teigiamas, kuo galime didžiuotis, nes praėjusiais metais realizuoti progas sekėsi kiek sunkiau. Pernai buvome antros (aut. Past. pirmos FK Gintra) pagal mažiausiai praleistų įvarčių skaičių. Čempionato lentelėje po pirmos sezono dalies esame trečioje vietoje, ko iš mūsų tikriausiai mažai kas galėjo tikėtis. Matome paaugusias ir individualiai sustiprėjusias žaidėjas, kurios užima svarbią dalį mūsų komandoje.” – teigė komandos kapitonė Greta Valikonienė 

Perspektyvos antroje sezono dalyje

Nepaisant to, kad oficialiai komanda turėjo kelių savaičių atostogas, jų metu didelė dalis merginų atstovavo įvairaus amžiaus merginų ir moterų rinktines, dalyvavo Moterų pasaulio čempionato atrankos rungtynės, Baltijos taurėje. 

Į treniruotes merginos sugrįžo liepos 18 dieną, dvi savaitės darbavosi sostinėje, vėliau sekė 7 dienų stovykla Palangoje, kur buvo sužaistos ir draugiškos rungtynės su Latvijos ekipa “Liepaja”. Paskutinę pasiruošimo savaitę antrajai sezono daliai merginos užbaigė Vilniuje.

“Čempionato pertrauka buvo darbinga, merginos puikiai darbavosi tiek treniruotėse sostinėje, tiek stovyklos metu. Esame susikoncentravusios vieningam tikslui, bet tuo pačiu mėgaujamės procesu. Vyrauja puikus klimatas komandoje, tad merginos nekantrauja vėl sugrįžti į rungtynes. Taip pat, sezono pertraukos metu pavyko pasiekti susitarimą su dviem gana patyrusiomis žaidėjomis iš Ukrainos, prie ekipos prisijungė į Vilnių atvykusi Laura Kubiliūtė, kuri pirmoje sezono dalyje atstovavo FK Saned. Labai džiaugiamės jų prisijungimu, kuris neabejotinai sustiprino mūsų komandą. Tikiu, jog šios žaidėjos atliks svarbų vaidmenį likusią sezoną, dalinsis patirtimi su jaunimu bei bus pavyzdys aikštėje ir už jos ribų.”– pasakojo vyr. Trenerė. 

“Kadangi jau sužaidėme su kiekviena čempionato komanda ir galime įvertinti jų pajėgumą, antrajame rate sieksime pasinaudoti varžovių silpnomis vietomis ir kiekvienose rungtynėse pildyti savo taškų kraitį žaisdamos gražų ir kokybišką futbolą. Kaip FK Vilniaus kapitonė didžiuojuosi savo komanda ir kiekviena žaidėja atskirai, tikiu jomis ir neabejoju, kad šis sezonas mums bus teigiamas bei pasieksime prieš sezoną iškeltus tikslus.” – savo apie antrą sezono dalį dalijosi komandos kapitonė Greta Valikonienė 

Primename, kad visos FK Vilnius ekipos varžybos transliuojamos gyvai klubo youtube kanale – “FutboloklubasVilnius”.