fbpx

Tik prieš trejus metus kelią link aukščiausios moterų A lygos pradėjusi futbolo klubo „Vilnius” moterų A lyga komanda šiemet jau gali džiaugtis nuoseklaus darbo vaisiais – iškovota bronza. Kodėl nuoseklaus? Todėl kad kiekvienais metais kilta vis aukštyn. Faktai kalba patys už save: 2020 m. – bronza LMFA I lygoje, 2021 m. – iki pat paskutinių rungtynių kovota dėl trečios, bet užimta penktoji vieta Spark Energy moterų A lyga, 2022 m. – bronza Spark Energy moterų A lygoje, surinkus tiek pat taškų su sidabro laimėtojomis. Komandą, pasiekusią kol kas aukščiausią rezultatą ir atvertusią naują lapą klubo istorijoje, trečią sezoną veda vyr. trenerė Kotryna Kulbytė.

A lyga

Į komandą įsijungus patyrusioms bei perspektyvioms žaidėjoms ir sukaupus metų patirtį aukščiausioje moterų A lygoje, futbolo klubas „Vilnius” moterų komanda lyginant praeitų metų sezoną ir šį, pakeitė savo žaidimo braižą į labiau atakuojantį bei produktyvesnį: jeigu 2021 m. sezone komanda pirmavo lygoje kaip mažiausiai įvarčių praleidusi komanda, tai šiemet tiek daugiausiai įmuštų, tiek mažiausiai praleistų įvarčių rodikliu nusileidome tik čempionėms.

Skirtumas matomas ne tik lyginant du sezonus, bet ir šio sezono pirmąją bei antrąją dalis: jeigu pirmoje sezono pusėje abu ratus baigėme su tiek pat taškų – 7 ir 7 (dvi pergalės, du pralaimėjimai ir lygiosios pirmame ir antrame rate), tai trečiąjį ratą pergalių skaičių padidinome iki keturių (keturios pergalės ir pralaimėjimas), o paskutinį ratą užbaigėme trimis pergalėmis, pralaimėjimu ir lygiosiomis. Iš šešiasdešimt galimų taškų surinkome trisdešimt šešis, ir tai yra 14 taškų daugiau nei 2021 m. sezone.

Kaip atrodė rungtynės su kiekvienais varžovais?

  • FK Gargždų „Banga” – jauna ir daug perspektyvaus jaunimo turinti komanda – visus keturis kartus buvo įveikta rezultatais 0-6, 6-0, 0-4, 2-0 ir jeigu sezono pradžioje turėjome prabangą rotuoti žaidėjas būtent rungtynėse su Gargždų „Banga”, sezono pabaigoje teko rimtai paplušėti įveikiant meistrišką gynybą prie gargždiškių vartų.
  • FC„ Hegelmann” – patyrusių nacionalinės ir jaunimo rinktinių žaidėjų komanda – visus keturis kartus buvo įveikta 0-4, 3-1, 0-1, 4-1. Daugiausiai streso sukėlusios trečiojo turo rungtynės, kuriose tik 80 minutę pavyko įsiveržti į priekį ir parsivežti tris taškus į Vilnių. Ketvirtojo turo rungtynės – emocijų karuselė – 0-1 praloštas pirmas kėlinys, tačiau antrajame – užkurta pirtis ir pelnyti keturi įvarčiai.
  • FK „Saned” – nepalankiausia komanda lygoje – pasiektos dvi lygiosios ir dvi pergalės rezultatais 1-1, 2-2, 3-0, 1-2. Vaikiškai klydusi komanda  pirmuose dviejuose ratuose išbarstė taškus, kurie brangiai kainavo sezono pabaigoje.
  • FK „Gintra” – daugkartinės čempionės – 2022 m. sezone žaidžiant prieš čempiones papildomos motyvacijos netrūko, pritrūkdavo kartais tik šiek tiek patirties ir… sėkmės. Patirti keturi pralaimėjimai (nors ir pirmavome, ir buvome arti pergalės ar lygiųjų) 4-1, 1-3, 5-0, 2-3
  • MFA „Žalgiris”-MRU – Vilniaus derbis – pirmajame rate įvartis paskutinę rungtynių minutę privertė atiduoti taškus žalgirietėms 1-2, vėliau sekė pralaimėjimas 3-0, rezultatyvi pergalė 0-2 ir brangiausios lygiosios, kainavusios sidabro medalius 0-0.

Kodėl bronza, o ne sidabras moterų A lygoje?

Gerai sužaidusios antrąją sezono dalį FK „Vilnius” merginos išlaikė intrigą, kas visgi pasipuoš sidabro, o kas bronzos medaliais, iki pat paskutinio lygos turo – tai žalgirietės, tai FK „Vilnius” pakildavo į antrąją lentelės vietą, o medalių dalybos įvyko paskutinėse čempionato rungtynėse. Dėl čempionato nuostatų ypatumų žalgirietėms užteko lygiųjų, FK “Vilnius” tenkino tik pergalė. Rungtynėms pasibaigus lygiosiomis, nepaisant įmuštų bei praleistų įvarčių rodiklių bei surinktų vienodų taškų, antros vietos nugalėtoją lėmė tarpusavio rungtynių rezultatai. Rungtynėse šiemet du kartus pripažinome žalgiriečių pranašumą, sykį laimėjome ir sužaidėme lygiosiomis.

Jaunimo integracija

Pasidžiaugti reikėtų ne tik iškovotais medaliais, tačiau ir sėkmingai pavykusia jaunų žaidėjų integracija į pirmąją komandą: Aistė Šveckutė (2005 m.) , Agnieška Kazarina (2006 m.), Aivė Andriuškevičiūtė (2007 m.), net 18 metų nesulaukusios žaidėjos įnešė svarų indėlį į pagrindinės komandos žaidimą  viso sezono metu.

Aistė Šveckutė iš dvidešimt sezono rungtynių sužaidė devyniolika, kurias visas pradėjo startiniame vienuoliktuke, Agnieška Kazarina patyrė  traumą ir sezono pabaigoje komandai padėti negalėjo, bet iki tol buvo sužaidusi trylika rungtynių startinėje sudėtyje, o Aivė Andriuškevičiūtė buvo registruota rungtynėms septyniolika kartų ir pasirodydavo tai startinėje sudėtyje, tai po keitimo.

Jaunimo integraciją į A lyga komandą pasiekti padėjo ir FK „Vilnius-B” dalyvavimas LMFA I lygoje. Pirmos komandos žaidėjomis, gaunančiomis mažiau žaidybinio laiko, WU17 bei gabiausiomis WU15 komandų pagrindu sudaryta komanda sėkmingai dalyvavo bei patirtį kaupė LMFA I lygoje, kurioje iškovojo sidabrą.

Legionierės

2022 metų sezone FK „Vilnius“ papildė ir trys legionierės iš Ukrainos: Khrystyna Pereviznyk prie komandos prisijungė dar pasiruošimo fazėje, Lilia Tsurak ir Kristina Romanova – sezono viduryje. Toks žaidėjų miksas – perspektyvus jaunimas, patyrusios lietuvės bei kelios legionierės – buvo puikus derinys ne tik sėkmingam pasirodymui lygoje, bet ir kokybiškam procesui treniruočių metu. Khrystyna Pereviznyk sezono pabaigoje tapo ne tik rezultatyviausia lygos žaidėja (aut. past. 16 įvarčių), bet ir pripažinta geriausia lygos legioniere.

Rinktinės

Daug dėmesio iš Lietuvos moterų bei merginų nacionalinių rinktinių trenerių sulaukė FK „Vilnius” žaidėjos – būrys jų atstovavo įvairaus amžiaus jaunimo rinktines (WU-15,WU-17,WU-19) bei nacionalinę moterų rinktinę.

Užsienio klubų dėmesys

Sėkmingas ir produktyvus žaidėjų pasirodymas lygoje leido atkreipti užsienio klubų dėmesį. Sezono eigoje žaidėjomis (aut. past. A. Kazarina, K. Pereviznyk, G. Valiukevičiūtė ir kitomis) domėjosi Danijos, Turkijos, Lenkijos, Italijos šalių klubai.

„Vienas klubo prioritetų –  sudaryti geriausią terpę jaunųjų žaidėjų ugdymui. Tai yra ilgalaikė strategija, turinti išliekamąją vertę klubui, bendruomenei, miestui, partneriams.  Nors ir tenka aukoti Elitinių lygų komandų rezultatus, bet tai leidžia mūsų vietinėms, FK „Vilnius“ sistemos futbolininkėms maksimaliai tobulėti. Suprantame, kad geriau pralaimėti ir duoti žaisti bei leisti klysti jaunimo lygose toms merginoms, kurios diena iš dienos treniruojasi mūsų klube. Žinoma, A lyga yra visai kas kita. Čia rezultatas yra prioritetas. Didžiuojuosi, kad klubo merginų vyr. trenerė kartu su jaunimo komandų treneriais visada randa būdų integruoti jaunąsias futbolininkes į A lygos komandą, kur Jos gali semtis patirties aukščiausioje moterų Lietuvos futbolo lygoje.“ – mintimis dalijosi FK „Vilnius“ klubo direktorius Andrius Martinaitis.