fbpx
FK Vilnius toliau stiprina savo specialistų gretas, o į futbolo treniruotes kviečia ne tik mergaites, bet ir merginas bei moteris.

Klubo futbolo mokykloje mergaitės jau lanko futbolo užsiėmimus kartu su berniukais. Nuo šio sezono klubo struktūrą taip pat papildys moterų ir merginų futbolo komandos.

Moterų futbolo veiklai FK Vilnius vadovaus tarptautinės patirties įgijusi futbolo trenerė Kotryna Kulbytė.

Kotryna Kulbytė aktyviai žaidė futbolą gimtojoje Jonavoje, taip pat Ukmergės, Vilniaus komandose, atstovavo Lietuvos merginų rinktinėms. Vėliau pasuko į trenerės veiklą, įgijo UEFA B, LFF C licencijas, treniravo mergaites ir berniukus. Šiuo metu trenerė studijuoja UEFA kursuose, UEFA A licencijai įgyti, kuriems gavo finansavimą (scholarship) iš UEFA organizacijos.

Prieš kelis metus pradėjo dirbti su merginų rinktine ir jos žaidėjų pagrindu sudaryta akademijos grupe, kuri ruošėsi Lietuvoje pirmą kartą vykusiam Europos WU17 (iki 17 metų) čempionato finaliniam turnyrui.
Darbą FK Vilnius Kotryna Kulbytė pradeda atvykusi kone tiesiai iš Brazilijos, kur gyveno pastaruosius pusantrų metų pasisėmė naujų įspūdžių ir įdomios profesinės patirties.

„Dar būdama Brazilijoje palaikiau ryšį su klubo techniniu direktoriumi Marku Razmaratu, kuris užsiminė apie tokią galimybę. Man grįžus į Lietuvą po pokalbio nutarėme, kad mums pakeliui, aptarėme tikslus, viziją ir pradedu darbą“, – sakė K. Kulbytė.

Kodėl nusprendei prisijungti būtent prie FK Vilnius? Kuo šis klubas išskirtinis?

Man imponavo klubo atvirumas ir tai, kad jame jaučiasi nuoširdus tikėjimas moterų futbolu, jam skiriamas dėmesys, nėra kažkokios atskirties nuo vyrų futbolo. Visi darbuojasi su dideliu entuziazmu ir dirba dėl bendro tikslo.

Turime profesionalią komandą, kiekvienas atsakingas už savo sritį. Sportinę dalį nuo pat pradžių kuruoja techninis direktorius. Tikimės būti pirmieji moterų futbolo srityje, kurie savo treniruočių procesą organizuotų pagal belgišką „Anderlecht“ programą.

Kaip apibūdintum savo pareigas klube?

Esu atsakinga už moterų futbolo veiklą. Pirmiausia tai – mūsų moterų komanda ir merginų komanda. Taip pat dirbsiu su mūsų partneriais – merginų futbolo akademijomis iš Vilniaus miesto ir rajono. Talkinsiu ir FK Vilnius vaikų futbolo akademijai, kur futbolo treniruotes lanko tiek mergaitės, tiek berniukai.

Kokius planus ir tikslus turite FK Vilnius moterų ir merginų komandoms? Kas jose žais, treniruos?

Su moterų komanda ruošiamės dalyvauti I lygoje, o merginomis – U-15 elitinėje lygoje. Turėsime nemažai merginų iš uždaromos biudžetinės Vilniaus futbolo mokyklos. Formuojame pilną personalą – vartininkių, fizinio rengimo trenerius, kineziterapeutus. Kartu su partneriais dalyvausime ir kitų amžiaus grupių pirmenybėse.

Svarbu, kad šiame klube gerai jaustųsi visos žaidėjos, kad jos jaustų pagarbą, galėtų save realizuoti. Kalbant apie sportinius tikslus, šiais metais koncentruosimės į žaidėjų tobulėjimą. Būtų puiku, jei pavyktų būti lygiavertėmis varžovėmis kitoms komandomis, o moterų komandai norėtųsi padėti tvirtus pamatus ateityje žaisti A lygoje.

Su jaunosiomis futbolininkėmis jau dirbai ne vienerius metus ruošiantis elitinėms to amžiaus varžyboms – Europos čempionatui. Kaip dabar įvertintum šį periodą, kokios patirties tai suteikė?

Tai buvo neabejotinai didžiausias Lietuvoje kada nors vykęs moterų futbolo renginys. Todėl ir pasiruošimas. ir dalyvavimas buvo ilgas bei atsakingas procesas.

Nors rezultatai čempionato metu nenudžiugino, nes žaidėme su geriausiomis Europos komandomis – Vokietija, Nyderlandais, Suomija, akivaizdžiai matėsi žaidėjų progresas ir apskritai teigiamas pokytis moterų futbole.

Turėjome entuziastingą ir atsidavusią trenerių bei žaidėjų komandą. Visiems nauja buvo ne tik tokio lygio varžyboms, bet ir pasiruošimas joms. Žengėme į aukštesnį lygį savo ir žaidėjų profesionalume, visoje darbo kultūroje. Vykome į futbolo stovyklas tarptautinėms rungtynėms su užsienio klubais, rinktinėmis. Asmeniškai turėjau galimybę dalyvauti seminare Belgijoje, ten susipažinome su šios šalies moterų futbolu.

Tokį profesionalumo lygį, kokį turėjome ruošiantis čempionatui – tiek aikštėje, tiek už jos ribų, norėčiau matyti ir FK Vilnius komandose. Tuo labiau, kad turime žaidėjų, kurios tame procese jau dalyvavo.

Daugiau nei metus gyvenai futbolu garsėjančioje Brazilijoje. Kas ten paliko įspūdį? Ar turėjai profesinių tikslų ir veiklos?

Brazilija – futbolo šalis, todėl atvykus į ją neturint tokio tikslo gali pajausti brazilišką futbolą. Vienas iš mano tikslų buvo pasimokyti ir iš arti išvysti futbolą Pietų Amerikoje. Manau, kad gavau įdomios patirties. Kitokios nei turime Europoje. Labiausiai skiriasi pati futbolo kultūra. Ten futbolas yra šventė, ir ne tik žaidėjams ar treneriams, bet ir visiems aplinkui. Norėtųsi tokią šventinę aplinką perkelti ir čia pas mus.

Pavyko pamatyti tokių žinomų klubų kaip San Paulo „Corinthians„ vyrų komandos ir „Portuguesa“ moterų komandos darbą iš vidaus. Taip pat stebėjau „Copa America“ čempionato rungtynes. Turėjau progą sekti žinomą trenerį Paulo Campos, kuris yra dirbęs buvusio Madrido „Real“ klubo stratego Vanderlei Luxemburgo asistentu.

Stažavausi ir dirbau San Paule įsikūrusiame valstybiniame olimpiniame futbolo centre, kur treniruojasi jaunosios futbolininkės. Laisvalaikiu organizavau individualias futbolo treniruotes vaikams ir jaunimui.

Gyvenimas Brazilijoje praplėtė akiratį, susipažinau su daug įdomių žmonių, futbolo trenerių. Pramokau portugalų kalbos ir tai padėjo man užmegzti ryšį su Portugalijos futbolo žmonėmis.

Tai jau padeda rasti kelią į užsienį. Pavyzdžiui, viena žaidėja iš Lietuvos buvo išvykusi į peržiūrą Italijos „Serie A” klube. Svarbu turėti tokias galimybes, nes jei ugdome futbolininkes, turime joms ir atverti duris į aukštesnį lygį.

Ar populiarus moterų futbolas Brazilijoje?

Dėmesys jam ypač išaugo pernai per vykusį Pasaulio moterų futbolo čempionatą. Jis buvo transliuojamas per televiziją, prieš čempionatą žaidėjos išleido dainą, atsirado įvairių renginių moterų futbolui. Po pasaulio čempionato pradėtos transliuoti ir Brazilijos čempionato rungtynės.

Visą šalį sujaudino legendinės žaidėjos Martha emocinga kalba po pralaimėto pusfinalio. Ji buvo plačiai ištransliuota ne tik Brazilijoje, bet ir visame pasaulyje. Karjerą baigianti Martha kreipėsi į jaunąją kartą. Labiausiai visi citavo tokį sakinį: „Cry in the beginning so you can smile in the end“ (angl. – „Kad galų gale galėtum šypsotis iš pradžių teks paverkti.“).

Kokia tavo asmeninė vizija dėl FK Vilnius moterų futbolo srityje?

Šiam klubui atsiduosiu 100 procentų. Norėčiau, kad jis taptų pavyzdžiu kaip galima dirbti su moterų futbolu.

Kokias matai merginų, moterų futbolo perspektyvas Lietuvoje, pasaulyje?

Dėmesys moterų futbolui pasaulyje tikrai didėja. Atliktas didelis kokybinis šuolis. Lietuvoje, mano požiūriu, turime didelę terpę tobulėjimui. Turime talentingų žaidėjų, kurias galime ugdyti. Džiaugiuosi, kad sugrįžus čia radau progresą, pavyzdžiui – atsiradusią Elitinę merginų lygą.

Tikiuosi, kad į priekį žengti padės ir Lietuvos futbolo federacijoje su moterų futbolu pradėjęs dirbti naujas specialistas iš Belgijos Cedrique‘as Tulleners, taip pat LFF techninis direktorius Patrickas de Wilde. Tai žmonės iš Belgijos, apie kurios futbolo revoliuciją jau gerai žinome. Šių žmonių entuziazmas ir pradėti darbai nuteikia optimistiškai. Svarbiausia, kad būtų kuo daugiau futbolo žmonių, kurie nori dirbti ir tobulėti. Galime nuveikti tikrai daug.

FUTBOLO MOKYKLA

APIE FK VILNIUS

FUTBOLO MOKYKLĄ

Pakeisk pasaulį

Tapk klubo rėmėju!