fbpx

VšĮ Futbolo klubas “Vilnius”pasiekė susitarimą! 2021 m. sezone, moterų komandos atakuojančią grandį papildė saugė Gabija Valiukevičiūtė, kuri savo futbolinkės kelią pradėjo Marijampolėje. Žaidėja džiaugiasi prisijungusi prie raudonai juodų ekipos bei neslepia tikslų augti kartu su komanda.

Gabrielė Ragauskaitė

Kaip prasidėjo draugystė tarp tavęs ir futbolo? 

Draugystė tarp manęs ir futbolo prasidėjo su draugais kieme – žaisdavau su berniukais, būdavau vienintelė mergaitė kieme, kuriai patiko futbolas. Vėliau mama tai pastebėjo ir suradus trenerį Marijampolėje, nuvedė mane į pirmąją treniruotę. 

Jeigu reikėtų prisiminti pirmąją treniruotę.. Kas labiausiai įsiminė?

Kai atvažiavau į pirmąją treniruotę, buvo šiek tiek nedrąsu, bet paėmus kamuolį, baigėsi visos baigės. Pamenu, jog po pirmos treniruotės treneris mamai pasakė, jog “kažkas gero iš šitos mergaitės užaugs”.

Kodėl ne krepšinis ar kita sporto šaka?

Esu išbandžiusi daugybę sporto šakų, ilgą laiką šokau gatvės šokius. Labai mėgstu žaisti krepšinį ir tinklinį, bet futbolo niekas negali nukonkuruoti. Futbolo aikštėje aš kaip namuose, mėgaujuosi komandiniu žaidimu, gera atmosfera. 

Kokie prisiminimai apie pirmąjį trenerį?

Mano pirmasis treneris – Martynas Karpavičius. Prisiminimai patys geriausi! Jis buvo man tiek kaip treneris, tiek kaip draugas, visada rasdavo patarimų, nuoširdus, skatinantis judėti į priekį.  Turiu nelengvą charakterį (redak.past. šypsosi), būdavo dienų, kai sakydavau, kad nebenoriu žaisti, nenoriu eiti į aikštelę, bet jis yra tas žmogus, kuris puikiai su juo susitvarkydavo ir neleisdavo pasiduoti, už tai visada jam būsiu dėkinga!

Kaip klostėsi tavo futbolininkės kelias, kokiuose klubuose/komandose teko žaisti iki šiol?

Mano, kaip futbolininkės kelias klostėsi tikrai gana įdomiai, viskas prasidėjo “FK Sūduva” komandoje, tuomet gavau pasiūlymą prisijungti prie I lygoje žaidžiančios komandos Kaune, dar tuomet ji vadinosi “SM Tauras”. Vėliau persikėliau į “Alytaus SRC-MFK” komandą I lygoje, po jos sekė A lygos  “Kauno Žalgirio” komanda. Sulaukus pasiūlymo išvykti į užsienį, negalėjau atsisakyti, tad išvykau į Italiją, kur žengiau didelį žingsnį į priekį ir atstovavau “Sassari Torres” komandą. Po sezono grįžau vėl į Kauną, kur prisijungiau prie “Kauno Žalgirio”.

FK Vilnius jaunas klubas, dar tik kuriantis savo istoriją. Kodėl būtent FK Vilnius, o ne kitos sostinės merginų futbolą vystančios komandos?

Manau kaip tik labai įdomu ir smagu prisijungti prie jaunos, debiutuojančios A lygoje komandos. Noriu kartu su šia komanda keliauti tolyn, siekti vis geresnių rezultatų. 

Komanda gana jauna – reikės daugiau kantrybės partneriam aikštelėje?

Per kontrolines rungtynes žaisdama pamačiau, kad jaunesnės merginos tikrai yra vertos būti aikštelėje, jos kovotojos, labai stengiasi, tad kantrybės daugiau nei įprastai tikrai nereikės, o iš vyresnių, daugiau patyrusių žaidėjų, yra nemažai ko pasimokyti.

Ar rūbinėje senbuvės ir labiau patyrusios žaidėjos padeda įsilieti? 

Tikrai taip. Prieš prisijungiant prie komandos, turėjau keletą pažįstamų iš FK Vilniaus, su kuriomis susipažinau nac.rinktinėse. 

Papasakok kaip sekasi treniruotis tokiu sunkiu laikotarpiu?

Į komandines futbolo treniruotes važinėju visada, kai tik galiu suderinti, nes kol kas gyvenu Marijampolėje, negalėdama prisijungti, visad dirbu viena individualiai. Stengiuosi kiekvieną dieną treniruotis ir neprarasti formos, o ją tik gerinti.

2020 m. FK Vilnius klubo moterų komanda dalyvavo I -lygos čempionate. Kaip sekėsi? Kokį įspūdį paliko komanda ir visas organizacija?

Praeitame sezone ir pačiai teko žaisti prieš FK Vilniaus ekipą, teko domėtis, sekti komandas, kurios dalyvavo tame pačiame čempionate. Žaisdama prieš šią ekipą pamačiau, kas yra tas tikrasis komandinis žaidimas, viena kitos palaikymas, trenerių palaikymas, kuris labai sužavėjo.

Koks pirmas įspūdis sudalyvavus pirmose, bendrose treniruotėse?

Pirmasis įspūdis tikrai geras, komandos atmosfera jaučiasi ir rūbinėje ir aikštelėje, o ji, patikėkit manim, yra labai gera. Nors esu ir naujai prisijungusi žaidėja, tačiau nesijaučiu nei išskirta, nei nauja. Sudalyvavus pirmose, bendrose treniruotėse labai patiko treniruočių intensyvumas, pratimai, trenerių nurodymai, nes visada gauname grįžtamąjį ryšį, ką galėjome padaryti geriau. Komandos draugės viena kitą labai palaiko, skatina kiekvienam žingsnyje.

Kodėl pasirinkai atakuojančios centro saugės poziciją? Kada pradėjai “specializuotis” šioje pozicijoje?

Save galėčiau įvardinti, kaip universalią žaidėją, galiu žaisti ten, kur tik reikia, bet geriausiai jaučiuosi žaisdama atakuojančio centro saugo pozicijoje, puolėja. 

Ar turi autoritetą į kurį lygiuojiesi žaisdama šioje pozicijoje?

Jeigu reikėtų išskirti autoritetą pagal pozicijas tai išskirčiau Thiago Alcantara ir Kevinu De Bruyne. Kalbant apskritai, labiau žaviuosi Kylianu Mbappe.

Ko labiausiai nemėgsti futbole?

Traumų.. Esu turėjusi jų tikrai nemažai, net nenoriu prisiminti. Manau kiekvieno sportininko, nemėgstamiausia sporto dalis yra traumos.

O ką labiausiai mėgsti?

Treniruotėse – atakų užbaigimas, o rungtynėse – įvarčio šventimas su komanda. 

Ką labiausiai vertini futbole?

Vienareikšmiškai – komandinį žaidimą.

Ką galite pažadėti FK Vilnius fanui ir bendruomenei ateinančiame sezone?

Galiu pažadėti, kad kiekvienose varžybose atiduosiu visas jėgas bei stengsiuosi kaip galima labiau prisidėti prie komandos pergalių. 

Gabija Valiukevičiūtė

Gabija Valiukevičiūtė

Saugė, puolėja

Vardas Pavardė: Gabija Valiukevičiūtė
Amžius: 18
Gimimo vieta: Marijampolė
Išsilavinimas: Mokosi mokykloje
Pozicija: Saugė, puolėja
Atstovautos komandos: “FK Sūduva”, “ SM Tauras”, “Alytaus SRC-MFK”, “Kauno Žalgiris”, “FC Sassari Torres”, “Kauno Žalgirio Akademija”.
Atstovautos Lietuvos rinktinės: WU-15, WU-16, WU-17, WU-19.

 

FUTBOLO MOKYKLA

APIE FK VILNIUS

FUTBOLO MOKYKLĄ

Pakeisk pasaulį

Tapk klubo rėmėju!